شوخی یعنی چه؟ لغت نامه‌ی دهخدا میگوید شوخی کردن یعنی بی حیایی کردن یا سماجت کردن، من کف دستم را بو نکرده یودم در این دنیا افرادی هستند لحن غیر جدی را به اشتباه شوخی میگویند، من ادمم، مردم غیرت دارم، از من خواسته می‌شود بی تفاوت باشم، تا اسمش اعتماد گذاشته شود، وقتی نمی توانم بی اعتماد باشم به من تهمت هیچ کمکی نکردن میزنند. انگار نامه‌ی اینترنتی قبلی را عمه‌ام نوشته باشد، انگار کم سر این مسئله استرس کشیده‌ام، انگار همه‌ی من فراموش میشود، همین چند ساعت قبلش، دیشبش که از فرط بی خوابی جانم در میر‌فت و به حرف هایم ادامه میدادم بلکه بتوانم ذهنش را از این حجم نا امیدی‌ای که به اشتباه از زندگی داشت، برهانم، تماما پوچ شد و به هوا رفت. 

یادش نبود این ها را :)) از ناراحتی خودم که حرف زدم مدعی شد حمله میکنی، ندید واقعا سر جنگ ندارم، میگویم باشد، تو ناراحت شدی بیا دنبال راه حل بگردیم، توجه‌ای نمیکند، مدام میگوید تو من را نمیفهمی، نمیگذارد حرف بزنم ، یک جمله نگفتم که وسطش نپرد، ولی همچنان فکر میکند من عامل تمام این ها هستم. 

ندید روی صلح دارم ندید، من در این اوضاع تا این حد شلوغ و داغونم، دغدغه‌ام برای تهیه‌ی مواد غذایی او از هر چیزی بیشتر میشود همچنان نمیبیند. خواستم یاد اوری کنم حرف از منت زد، خواستم حرف نزنیم مشاور قبلیمان را عامل حرف نزدن خواند. شما بودید هزاران بار به او میگفتید از حرف های مشاور قبلی پیروی نمیکنید ولی باز سر بزنگاه و جایی که از همیشه بیشتر باید باورتان کند، حرفتان را کذب میدید، چه میکردید؟ خواستم حرف بزنم بد جواب داد، گفتم بیا خوب صحبت کنیم صرفا لحنمان را درست کنیم، گفت من ناراحتم. تا الان فکر میکردم ناراحتی دلیل قانع کننده‌ای برای بد حرف زدنمان نیست، این را تکذیب کرد!

چه باید کرد در اینجور مواقع؟ من نمیدانم، من فقط دوست نداشتم باز همچین دعوایی ببینیم، مگر یاد نگرفته بودیم چگونه کنترل کنیم؟ مگر یاد نگرفته بودیم چگونه پرخاش نکنیم؟ چرا اینها همه اعتبارشان را از دست دادند؟ چه شد؟ چرا در اوج عصبانیتم اولین هدیه‌ای که ممکن بود هر چند بی ارزش، ولی حتی یک ابمیوه از دست من نخورد. من نپرسیدم چه میخوری که بدونه یادمه چی رو ترجیح میده، خوب ابمیوه فروشی ها اب انبه ندارند، شیر انبه نزدیک ترینش بود. خودمم شیر انبه دوست ندارم ولی نخواستم فکر کند میخواهم انتخابم را مجزا کنم، خواستم همراهی‌ام را ببیند،بد تر شد، ناراحت شد از اینکه خود مختار سفارش دادم، من دوستش دارم، گاهی نمیبیند ولی :)) 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها